Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1165 postów 19457 komentarzy

BEZ SMAKU

Katogoria - Iza Rostworowska. Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux Vade retro satana / Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

Tituszki (ukr. тітушки, tituszky)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

− młodzi ludzie opłaceni i przywiezieni na zlecenie ukraińskich władz do Kijowa celem prowadzenia bójek i starć z działaczami opozycyjnymi skupionymi na Euromajdanie, bicia demonstrantów,

 ochraniania budynków rządowych i organizowania wieców poparcia dla partii rządzącej.

Część tych osób w razie niewypłacenia żądanych pieniędzy dopuszczała się dezercji, a czasami także przejścia na stronę opozycji. Opozycyjne milicje ochraniające Majdan wyłapują tituszki usiłujące zakłócać protesty. Prorządowi aktywiści są zwykle publicznie przesłuchiwani celem skompromitowania.

Wynajmowanie chuliganów przez ukraińskich polityków datuje się od 2004 roku, ale nazwa tituszki pochodzi od Wadyma Tituszki, który podczas obchodów Dnia Europy wiosną 2013 roku na oczach milicji pobił dwójkę dziennikarzy. Przed tym zdarzeniem prorządowych bojówkarzy nazywano gopnikami, co może być tłumaczone jako „dresiarze” lub „chuligani”. W kolejnych latach te grupy były wykorzystywane do obstawiania lokali wyborczych, żeby wywierać presję na głosujących. W 2014 roku Tituszko przyznał w telewizyjnym wywiadzie, że za pobicie opozycjonistów otrzymał od władz zapłatę, ale następnie żałował swojego zachowania. Na początku lutego 2014 zadeklarował poparcie dla opozycji na Majdanie.

6 lutego 2014 Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem przemocy na Ukrainie, wymieniając tituszki jako jedną z grup eskalujących konflikt, obok sił bezpieczeństwa i radykalnych nacjonalistów.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tituszki

 

Ukraińskie tituszki podobne do naszych.

KOMENTARZE

 • tituszki = katogorie
  .
 • @Amarant 09:23:49
  Lewica jak i Platforma oraz salon III RP/PRLbis, srają w gacie, gdyż już rozmyślają co z nimi będzie gdy wygra PiS, a nie daj Boże by do władzy doszli wyłącznie Polacy. Co będzie? winni pójdą siedzieć, za współudział w zamachu smoleńskim za zdradę interesów Polski na rzecz Rosji i Niemiec, za wszystkie afery, pójdą siedzieć. Powinni się raczej modlić by w Polsce nie wystąpił wariant ukraiński, bo wtedy czeka ich tylko dół z wapnem!
 • @Amarant 09:23:49
  Robią podkład pod spotkanie UE, USA i Rosja. Chcą ogłosić coś co już zostało ustalone między oligarchami unymi UE, Rosji, USA.. i dogadane z nowymi wtykami na Ukrainie. Przeniosą się do Gruzji wkrótce.
 • @Kula Lis 62 14:40:13
  PiS już rządził. Ostatnio Kaczyński bił brawo Tuskowi - nie bije się braw temu, kto ma krew na rękach. I taki to będzie "dół z wapnem".
 • @carcinka 15:14:53
  Izrael świętuje zwycięstwo majdanu. Kolejny sukces Mossadu, główną rolę przy organizowaniu euro majdanu pełnił niejaki Reuven Dinel agent Mossadu. tym razem Ukraina przynajmniej ta biedna Zachodnia pozostanie w kręgu interesów Izraela, bo Wschodniej i Południowej Putin nie odda. Gazeta Jerusalem Post 16 grudnia 2013 pisała o udziale na euro majdanie młodych żydów z organizacji JDC, Hillel i Limmud. Tak zwani pożyteczni głupcy odwalili dobrą robotę. Jarkowi należy się medal za nieświadome zasługi na rzecz ukraińskich oligarchów z izraelskim paszportem. Po dojściu do władzy Putina utracili znaczne wpływy w Rosi więc o Ukrainę walczą jak lwy. Brawo dla agentów Mossadu! Dobra robota. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Żyd Brzeziński już mówi, że wszystkie kraje JEWROUnii powinny się złożyć finansowo na pomoc Ukrainie Potrzeba 160mld Euro.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:12:23
  Witam!

  Ty nie paniemajesz...!!??

  Pisze przecie w twoim .....jezyku,mowie...!!

  Ty taki balschoy...i nie wziat...!!

  ....a jaka twoja ...KATAgoria...??

  ...jak piszesz na swoim...blogu...pisz do tematu...lub napij sie....mleka!!
  ....pozdr.serd....nie nakłaniać do ...nieNAwisci...prosze....
 • @Amarant 09:22:13
  Rosja może wepchnąć Ukrainę w zaciekłą, niszczycielską i niebezpieczną w skali międzynarodowej wojnę domową. Może pchnąć do secesji Krym i niektóre przemysłowe regiony na wschodzie kraju. Fakt jest taki że Rosja nie pozwoli na utratę dostępu do Morza Czarnego. Zarysowuje się pole sporu pomiędzy radykałami i umiarkowanymi w ramach rewolucji. Prawy Sektor i inni radykałowie chcą delegalizacji Partii Regionów i Partii Komunistycznej oraz nacjonalizacji majątków oligarchów, a parlamentarna opozycja oczywiście tego nie chce. Tu będzie iskrzyć, bo radykałowie chcą rewolucji pełnowymiarowej, a nie tylko pozakonstytucyjnego przewrotu i nowych wyborów w ramach dotychczasowych opcji.
 • @Kula Lis 62 14:40:13
  Dziwię się Panu że spodziewa się Pan czegoś po zwycięstwie PIS-u.

  Przecież to jest jeden i ten sam układ a gromkie słowa i pozorowana walka ma tylko skłócić naród, żeby łatwiej było "rządzić" raz we władzy, raz w opozycji.

  "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych".
 • @carcinka 15:14:53
  Wiec dlaczego pani pisze ...dalej o wapnie...??
  Moze cos szczególnego,nowego,świeżego ....??
  KotleTY juz były ...wiec juz czas na cos nowego...pozdr.
 • @Ptasznik z Trotylu 17:33:29
  W pewnym kraju ktoś przypłynął motorówka, na Ukrainie Julia przyleciała samolotem. w pewnym kraju naczelny gazety namawiał do zgody ponad podziałami, a inny postawił czarną kreskę, Julia już poprosiła o wybaczenie dla prawej i lewej strony. w jednym i drugim kraju ludzie z dołów zginęły, góra się dogadała co do przejęcia własności bez robienia sobie krzywdy. wspólny mianownik, jak by się nie obrócił d..a zawsze z tyłu dla jednych, splendor, chwała i dostatek zawsze dla tych samych niezależnie jak się mienią w danej chwili. bo tak już jest, naród jest tylko narzędziem do osiągania celów przez górę, jeśli ktoś jeszcze myśli, że ktoś coś odda mając wszystko, od sił militarnych po kasę tym, którzy nie mają nic poza nadzieją, jest niepoprawnym optymistą. w razie wątpliwości spojrzeć na przypadek kraju I-szego. Dowód: Olek już zarobił, wielu zginęło, może nawet rodziny dostana medal po czym wszyscy o nich zapomną. I ten fenomen, złodziejka Julia, która w jednej chwili zdobyła fortunę, a za którą pół świata stawała od lewa po prawo, a Julia w tym czasie spokojnie siedziała i czekała w pierdlu lecząc się i mając opiekę lepszą niż my wszyscy razem wzięci. nie przymierzając, jak u nas internowany "kwiat" opozycji, który w dużej mierze tak de facto bodaj nigdy nią nie był.
 • @strumyk 17:51:57
  O "dole z wapnem" pisał Kula Lis 62: "Powinni się raczej modlić by w Polsce nie wystąpił wariant ukraiński, bo wtedy czeka ich tylko dół z wapnem!"
 • @carcinka 23:05:41
  Wiec po co dalej tłuc i bić kotleTY i pianę ...
  To juz śmierdzi i porosły .....czerwonym grzybem,pleśniakiem...
  Oddaliśmy wszystko ....przygladamy sie teraz...pieskom,kociętom..
  Cyrk w parlamencie,senacie...
  Wiemy co tę...U..krainę .....czeka...!!..oni zacierają dłonie ...
  Słowacy ...juz sie przekonali....oni zapłacą trochę drożej ....!!
  Kula lis...ma racje...przerabiał to juz w ...PRL...Uuuuuuu !!pozdr.
 • @strumyk 23:18:40
  To będzie w końcu ten dół czy nie będzie, bo ja twierdzę, że nie będzie. Kotlet należy oczywiście do Kula Lis 62.
 • Jedno jest pewne- dziś do każdej władzy kupuje się ludzi
  by potem lud w ''demokratycznych'' wyborach głosował na słupów wybierając pomiędzy dwoma sztucznie stworzonymi partiami socliberalnymi.

  Nie ma dziś na świecie uprawnionej władzy, jest tylko uzurpatorska.

  Ludowi nie wolno wyłonić z siebie jednej, uczciwej władzy, z jednym pasterzem.
  Lud z założenia musi być podzielony, więc skłócony, musi mieć wielu wilków w przebraniu pasterzy odgrywających przedwyborczy teatrzyk.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:12:23
  //tituszki = katogorie//

  Ruszyło cię Wojtas?
  Sprawa z tituszkami się rypła, nie?
 • @Katogoria 00:35:39
  Oto wielka trójka “ukraińskiej” opozycji na Majdanie czyli jewrejskich tituszek. Klitsch, znany jako bokser Kliczko, lider partii Udar, którego babcia Tamara Etinzon przesiedziała okupację w piwnicy. Dlaczego Niemcy jej szukali… Chazarka. Kolejny to Chazar Frotman, występujący obecnie pod pseudonimem operacyjnym Oleh Tiahnybok, przywódca neo-UPA-owskiej partii Swoboda. No i do kompletu Chazar stepowy Bakai, pseudonim operacyjny Arsienij Jacieniuk, przywódca, jak to zwykle z żydami bywa, patriotycznej partii ukraińskiej Batkiwszczina. Pierwszy ich sukces ? Jak “wolne i jedyne słuszne media Orwell 1984″ donoszą wypuszczenie złodziejki, kruczoczarnej Chazarki stepowej Kapitelman, przefarbowanej na ukraińską blondynkę z doczepionym warkoczem jako Julia Tymoszenko.
 • SKUNDLONY NARÓD POLACY RUSZCIE DUPY
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Ptasznik z Trotylu 17:33:29
  Szubrawcy/tituszki, zbrodniarze, złodzieje rządzący nami chcą dać banderowcom 15mld z 300 mld, które przyznała nam Unia na nadchodzące lata. Dziś rano w TVP.Info Kidawa-Błońska powiedziała o tym "dla nas być i nie być Ukrainy jest być i nie być Polski", jednocześnie stwierdziła, że nie oczekuje, że inne kraje Unii będą chciały podzielić się swoimi dotacjami z Ukrainą, bo "jest kryzys w krajach Unii, np bardzo ciężko żyć w takiej Grecji, Hiszpanii, Portugalii, wątpię, by oni chcieli się składać na Ukrainę. Ot swołocz peowska, pod płaszczykiem POmocy Ukrainie, będą kraść dla siebie, bo kto tą swołocz sprawdzi? Nikt!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej