Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1165 postów 19457 komentarzy

BEZ SMAKU

Katogoria - Iza Rostworowska. Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux Vade retro satana / Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

Bóg jest jedynie w Kościele Katolickim.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto ma uszy niechaj słucha.

http://gloria.tv/?media=181272

KOMENTARZE

 • Zaślepienie
  Circ, zapewne zdajesz sobie sprawę, że słowa to nie byle co, tylko nośnik energii. Czy chcesz właśnie taką, dzielącą i ograniczoną do jednej ścieżki rozsiewać?
  Czy naprawdę uważasz, że Bóg będąc uosobieniem najlepszych wartości chciałby propagacji idei, że jest JEDYNIE w Kościele Katolickim?
 • @Circ
  Odsłuchałem i przecierałem oczy ze zdumienia. Jak można być takim bydlęciem, takim zwyrodnialcem. Wmawiać ludziom, że tragedia na Haiti była boską karą (zemstą) za przyjęcie religii Woodu jest poniżej jakiegokolwiek człowieczeństwa. Tak może postępować tylko bydle.
 • @Hanna Kowalczyk
  Haniu. Ty, jako osoba wyrobiona teologicznie, znajaca swoja wiare, swiadoma pism Kościoła i jego wielkiego dorobku naukowego, nie tylko mistyki, , dokumentów Soborowych, Jego historii w dziejach świata, powinnas rozumiec co tu jest powiedziane.

  Powiedziane tu jest, że Bóg wybrał ten Kościół, by w nim zamieszkac i pilnowac depozytu Prawdy, by był bez błędu i o tym sie tu mówi, a w kazaniu ks. Piotra jest na to wiele dowodów i uzasadnien, począwszy od naukowych ( przykład z anglikanami), skończywszy na mistycznych ( świadectwa żywej obecnosci i znaków Boga).

  Nie mówi sie tu o prywatnych postawach świętych wszystkich religii, które jak w Katechizmie zaznaczono, szukają Boga jakby po omacku.
  Mówi sie o Kościele. I o tym sie mówi, że jak napisano w Biblii, celem jest Jedna owczarnia, Jeden Pasterz. Po to ekumenizm.

  Twoja postawa jest płytka i politpoprawna, co oznacza, że multikulti i odstępstwa od Prawdy na rzecz świetego spokoju to nasza droga.


  //Czy naprawdę uważasz, że Bóg będąc uosobieniem najlepszych wartości chciałby propagacji idei, że jest JEDYNIE w Kościele Katolickim?//

  Tak uważam, za Chrystusem i Ojcami Kościoła.

  I dziwnym jest w takim razie twoje zaangażowanie w Krucjate Różancową, skoro nie rozumiesz, czemu to ma służyc.
 • @nikander
  //Jak można być takim bydlęciem, takim zwyrodnialcem. Wmawiać ludziom, że tragedia na Haiti była boską karą (zemstą) za przyjęcie religii Woodu jest poniżej jakiegokolwiek człowieczeństwa//


  //Matka Boża powiedziała do Łucji:
  „Objawiam światu to, co ma się zdarzyć między 1959, a 2012 rokiem. Ludzkość zaniedbuje przykazania Boże. Szatan zawładnął światem, siejąc nienawiść wśród ludzi i niezgodę.
  Państwa produkują broń śmiercionośną, która jest zdolna zniszczyć ziemię w kilku minutach. Większa połowa ludzkości będzie w tragiczny sposób zniszczona przez wojnę atomową. Powstanie wielki konflikt religijny, Islam przepuści atak na Chrześcijaństwo. Powstaną wielkie zgorszenia w Kościele i w zakonach. Bóg dopuści na ludzkość grady, ostre zimy, upalne lata, powodzie, ogień, trzęsienia ziemi, czas nieprzychylny, katastrofy, które powoli będą wykańczać ziemię”//

  Kara to nie zemsta, ale dopust/napomnienie. Bóg dał ludziom wolnosc, moga nie byc bydletami, wtedy unikną konsekwencji.
 • @nikander
  czy tylko "bydle" może określać XXw terror spod znaku zaciśniętej pięści jako Dopust Boży, za nihilizm i zwyrodnialstwo elit oraz zaniedbanie pasterstwa wśród maluczkich ???
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/5c/DEA_fist_star.jpg
 • @sosenkowski
  Nie wiem, doprawdy pogubiłem się. Dla mnie Bóg to uosobienie mądrości, dobroci i miłości. Nie wiem, nie wie, czy znowu jakiś cel uświęca jakieś środki?
  No cóż, jest jeszcze kosciół łagiewnicki...
 • @nikander
  Kościół łagiewnicki jest letni i politpoprawny, oraz szkaradny zewnątrz i wewnątrz.. Niech sobie taki będzie, jak chce, ale niech nie zamyka ust najlepszym swoim kapłanom, by zakryc swoją sromotę.

  A tobie radze bracie wizyte u egzorcysty, najlepiej O.Witko.
 • @nikander
  Bóg to uosobienie mądrości, dobroci i miłości dlatego dał nam Wolną Wolę, pokazał Drogę i ograniczył ja przykazaniami, a na koniec poświęcił Syna.

  gdy o tym zapominamy i jesteśmy co najwyżej powierzchowni, to się kończy źle, właśnie dlatego, że mamy wolną wolę - nie będziemy wszak zakładać, że Bóg wszystko zaprogramował vide muzułmanie, zwalający całe swoje życie i świat na barki wszechmocy planistycznej Boga ;)))

  ps.
  dla mnie karą jest np. to co spotkało Rosję - gdyby nie sowietyzm dzisiaj mogłaby mieć ok. 500mln zadowolonych Chrześcijańskich Obywateli, a ma góra 100mln stłamszonych niewolników nadzorowanych przez gangsterów... czy to nie kara sama w sobie???
 • @sosenkowski
  Kara sama w sobie, bo to konsekwencja wynikająca z prawa przyczyny i skutku, równiez kara poprzez dopust, bo nie musialo az tak sie stac, gdyby nie popelnili tylu grzechów, a te sie rozwijaja, jak nie na Koscioła -widac ze nie ma wolności, równości i braterstwa bez Boga i Jego Kościola.
  Dopusty są różne; katastrofy naturalne, plagi, choroby, nędza, ucisk.

  Bóg jest miłosierny dla tych, co go miłują. Dla zwyrodnialców jest groźny.
 • @sosenkowski
  Zgadzam się i podałeś prawidłowa interpretację "kary boskiej". Zło przez nas czynione zawsze może się przeciwko nam obrócić. Jednak przywoływanie tu kataklizmów jest naprawdę niegodziwością. Jest pomyleniem i istoty i treści.
 • @circ
  zastanawiam się czy Bóg jest groźny, bo dając Dopust łamie prawa fizyki, które ustanowił, czy jest groźny, bo nie łamie ich, gdy wystarczy jeden pozamaterialny impuls, by uchronić człowieka/Naród/świat przed katastrofą....
 • @nikander
  w zasadzie, to co my wiemy o kataklizmach??? a zwłaszcza Kataklizmach ;)))

  http://www.ungern.fora.pl/wiedza-i-nauka,8/hiroszima-nagasaki-sw-maksymilian-i-matka,3125.html
 • @posag Lusi
  to pytanie nie do mnie maluczkiego - być może powinieneś zapytać tych, którzy nie potrafią wyliczyć i przewidzieć katastrof na swych potężnych komputerach ;)))
 • @nikander
  //Jednak przywoływanie tu kataklizmów jest naprawdę niegodziwością. Jest pomyleniem i istoty i treści.//

  Kiedy Chrystus umarł, zadrżała ziemia, a niebo sie przysłoniło, o czym pisze też Flawiusz.
  Zbieg okolicznosci?

  Ty jestes komuszym matołkiem, który nie zna religii w ogóle, stąd nic nie moze powiedziec o Bogu, jaki jest.

  Nie zabieraj głosu w temacie, na którym sie nie znasz, inaczej nasz Bóg sie na ciebie rozgniewa.
 • @sosenkowski
  Wszystko wszystkim, ale nie na litość boską, nie róbmy z Boga mordercy zsyłającego na ludzi trzęsienia ziemi!.
 • @nikander
  //zsyłającego na ludzi trzęsienia ziemi!//

  Dopiero co pisałeś o bydlętach.
  To jak jest?
 • @posag Lusi
  // "łamie prawa fizyki"

  Konkretnie: które?//

  Te na przykład.
  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=881&Itemid=46
 • @circ
  To nie jest już zabawne. To zwykły średniowieczny fanatyzm religijny. Mają rację ci co mówią, iż nikt się nie spodziewa hiszpańskiej inkwizycji.
  XXI w. miast szukać porozumienia między religiami ty kopiesz rowy.
  A prawdy są tylko 4:
  "Iż wszystko co widzimy, cały świat materii i świadomości ze wszystkimi istnieniami - roślin, zwierząt, ludzi, nadludzi, Aniołów, duchów, jak i wszystko niewidzialne, jest przejawieniem jednego Boskiego "Podłoża", w którym wszystkie względne istnienia mają swój byt, poza którym istnieć nie może nic.

  Iż człowiek nie tylko może mieć logiczne pojęcie o istnieniu tej Pra-przyczyny, ale jest w stanie doświadczyć własnym doznaniem Jej istnienia i Jej potęgi; bezpośrednio poznając Ją, władzą intuicji, o wiele wyższą od rozumującego intelektu. Charakterystyczną cecha tego bezpośredniego poznania jest jednoczenie się z poznawanym.

  Iż człowiek składa się z dwoistej natury: osobowej, znikomej i przemijającej, oraz nieśmiertelnego i wiecznego Ducha, który jest iskrą Boga w nim; i zależnie od swej woli może utożsamiać się z niższym, albo też z Duchem, który będąc tej samej co "Boskie Podłoże" natury, wprowadza w zjednoczenie z Rzeczywistością Jedyną.

  Iż celem życia człowieka na ziemi jest tylko i jedynie to utożsamienie się ze swym wieczystym Duchem, co jest jednoznaczne z wejściem w potęgę, twórczość i szczęśliwość bez miary."
 • @circ
  //Ty jestes komuszym matołkiem, który nie zna religii w ogóle, stąd nic nie moze powiedziec o Bogu, jaki jest.//

  Brawo Iza! Należało mu się za te jego ustawiczne ordynarne bluzgi i wymądrzania się na temat KK. Pozdrawiam! :o)
 • @Hanna Kowalczyk
  Tu se Haniu posłuchaj, o herezji Lutra i o tym, jak biskupi mowią, że KK dużo sie od Lutra nauczył.
  http://gloria.tv/?media=184774
  Przy czym słysze od pewnego doktora teologii że kard. Dziwisz ma racje w suspenzie, bo ks. Natanek tylko w 95 % ma racje, a w reszte wdał sie szatan. Ten, kto to do mnie mowi nie wie, skad wzial sie kult Matki Bozej Królowej Polski i nie słyszał o objawieniu Mancinellego.

  Ja sie wiec pytam ile racji ma ten, kto miesza Lutra z Prawda Kościoła?

  Nie da sie zagiąc ks. Natanka na Prawdzie i taka jest prawda. To oni maja wielkie dziury w wiedzy i dogmatyce Kościoła.
 • @circ
  Przechodzę na prawosławie:

  http://gloria.tv/?media=181272 - 14:33
 • Którzy sądzicie,
  że katastrofy i wypadki są karą za grzechy, przeczytajcie Księgę Hioba. Tyle razy ile będzie trzeba.
 • @posag Lusi
  co więcej, fizyka od jakiegoś czasu nie ma ambicji, by zrozumieć rzeczywistość.
  To tylko taka pożyteczna zabawa w wymyślanie modeli matematycznych przyrody i sprawdzanie, jak modele te są skuteczne w przewidywaniu wyników pomiarów.
 • @Wintergreen
  Nie zagniesz mnie na wiedzy o energiach, przeczytalam caly internet, a nawet drugi.
  Te twoje 4 prawdy to popluczyny po Biblii pisane jezykiem gnozy i róznych mediumistów. Gdybyscie wy dociekali zrodel, kto to robi i po co, ale łykacie każdą papke, bo ma modny język.

  A o Inkwizycji sie doucz, chłoptasiu.
  http://pda.comuf.com/pdf/Messori%20-%20Czarne%20karty%20Kosciola.pdf
 • @nikander
  Czyli Potopu, Sodomy i Gomory nie było, co? A może by tak Pismo Święte poczytać w wolnych chwilach skoro klecha spod Przeworska nie dopilnował.....

  "JA, Pan Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą....."
 • @posag Lusi
  Prędzej możnaby powiedzieć: łamie aktualnie dostępny stan wiedzy o fizyce.//

  Fizyka bada tylko materie i poza nią nigdy nie wyskoczy, bo nie ma innych narzedzi badan, jak tylko materialne. Jedynym poziomem abstrakcji, który tłumaczy zjawiska fizyczne jest matematyka. Nic wyżej.

  Wasza WIARA w naukę nie ma racjonalnych podstaw.
 • @nardo
  Proszę jednak odsłuchać tego kazanie raz jeszcze. Bełkot tego klechy miał uzasadnić tylko jedno: aby dalej świętopietrze szło do Watykanu z Polski szerokim strumieniem. A Dlaczego nie do Liczenia, czy na Jasną górę? Dlaczego?
 • @Asadow
  ;-)))))
  Moze komuszki pofruną? Lenin ich juz nie złapie, ale moze energie, albo UE.
 • @nikander
  To jakaś nowość! Do tego czasu słyszałem, "z tak samo wiarygodnych ust," że to Watykan finansował Solidarność! A "świętopierze" wysyłane do do UE nie przeszkadza?
 • @nardo
  Były Sodoma i Gomora. Ale to było inne prawo, stan wojenny.

  Bóg zawarł z nami Nowe Przymierze wysyłając Jezusa Chrystusa - istotowo z nim zjednoczonego, aby umarł na krzyżu za nasze winy i otworzył nam wrota do Królestwa Niebieskiego, dając nam klucz - usprawiedliwienie przez wiarę.
 • @Asadow
  Markul. Księga Hioba pokazuje tylko, że dopust dotyka RÓWNIEZ świętych.
  Czy Biblia ty tylko księga Hioba?

  "A Pan napełnił ich strachem na sam widok Izraela i zadał im wielką klęskę pod Gibeonem. ścigano ich w stronę wzgórza Bet-Choron i bito aż do Azeki i Makkedy. 11 Gdy w czasie ucieczki przed Izraelem byli na zboczu pod Bet-Choron, Pan zrzucał na nich z nieba ogromne kamienie aż do Azeki, tak że wyginęli."
 • @Asadow
  //Bóg zawarł z nami Nowe Przymierze wysyłając Jezusa Chrystusa - istotowo z nim zjednoczonego, aby umarł na krzyżu za nasze winy i otworzył nam wrota do Królestwa Niebieskiego, dając nam klucz - usprawiedliwienie przez wiarę.//

  A tych, co nie zawarli z Nim Przymierza, np. komuszkóff?

  Co ich spotka, nagroda czy kara?
 • @Asadow
  Twój Bóg jakis nielogiczny jest.
 • Odpowiedzią na wasze miotanie się
  jest powrót do prawdziwej i niezmiennej nauki Kościoła Rzymsko Katolickiego niezakażonej zarazą luterstwa i masonii, którą wrogowie Kościoła wpuścili na jego zgubę na Soborze Watykańskim II.
  Taka jest prawda i nic na to nie poradzicie.

  Natanek nie odkrywa nic nowego a Benedykt XVII.po prostu naprawia to spaprali Jan XXIII. i Paweł VI. a Jan Paweł II. zaniedbał na rzecz "odlotów" w Asyżu.
 • @circ
  właśnie - RÓWNIEŻ.
  ... a do tego nie sądźmy abyśmy nie byli sądzeni, i zajmijmy się belką we własnym oku zamiast drzazgą w oku sąsiada...

  krótko mówiąc, nie napalałbym się na jakieś ogromne kamienie lecące na belweder czy inny URM / siedziby masonów / grzeszników / komuszków

  W tym przymierzu mamy trochę inny styl walki.
 • @Asadow
  //Były Sodoma i Gomora. Ale to było inne prawo, stan wojenny.

  Bóg zawarł z nami Nowe Przymierze wysyłając Jezusa Chrystusa - istotowo z nim zjednoczonego, aby umarł na krzyżu za nasze winy i otworzył nam wrota do Królestwa Niebieskiego, dając nam klucz - usprawiedliwienie przez wiarę.//

  Zgadza się ale to wszystko pod jednym WARUNKIEM, chyba wiesz o czym mówię? wtedy jedynie możemy liczyć na MIŁOSIERDZIE BOŻE! W przeciwnym razie nic się nie zmienia o czym świadczy użycie słowa MIŁSIERDZIE.
  Cytat natomiast jest z Dekalogu! Też się zmienił?
  Pan Bóg nie jest dobrodusznym staruszkiem którego można pociągać za brodę.
  A przepowiednie na temat tego co się ma wydarzyć ?
  A Apokalipsa?
  Stan wojenny pomiędzy złem i dobrem dopiero teraz nabiera rozpędu!
 • @oskar20
  To gnoza Biblijna, protestancka, albo jakas inna.
  Nie chce mi sie śledzic w poszukiwaniu błędów.
  Wystarczy nam KK.
 • @circ
  //Co ich spotka, nagroda czy kara?//

  Tego typu pytania to dla mnie taki pudelek.pl wiary...
 • @nikander
  Proszę tu nie mówic o księżach klechy, bo dostanie Pan bana.
  Nie życze tu sobie plugawienia sacrum. Kapłan ma specjalne Łaski.
  Co do Watykanu, to Głowa naszego Koscioła i mamy prawo DOBROWOLNIE go finansowac.

  Jak komuszki są zazdrosne o mamonke, niech ida do SLD i reszty pytac, co zrobili z naszymi pieniędzmi, które wydarli nam z gardła za pomoca służb, komorników, sądów i policji. Nie chcemy wam płacic podatków, wicie, rozumicie.
 • @nardo
  //A "świętopierze" wysyłane do do UE nie przeszkadza?//

  dokładnie. Widziałeś chama ubeckiego?

  Z Przeworska jest. Jego rodzice zabijali moich krajan, m.in. rudnickie Orlęta i trzymali moja mamę pod lampą. Do dzis jej sie śni.
 • @Ptasznik z Trotylu
  //Benedykt XVII.po prostu naprawia to spaprali Jan XXIII. i Paweł VI. a Jan Paweł II. zaniedbał na rzecz "odlotów" w Asyżu.//

  Nie do konca sie z Toba zgadzam. Jak prześledzic sprawe, nic nie spaprali.
  Zrobili co mogli. Bez błędu. A że pewne sprawy stały sie inaczej, to dopust, a jego powód i cel ma inne wytłumaczenie.
 • @Asadow
  //Tego typu pytania to dla mnie taki pudelek.pl wiary...//

  Jakby był pudelek, to nie interpretowałbys Biblii biorac jeden szczegół.

  Nagroda i kara ma wiele poziomów wgłąb, jak wszystko w Prawdzie.
 • Bóg nie jest jednynie w Kościele Katolickim
  19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich». (Mt 18 19,20)
 • @circ
  "Tak uważam, za Chrystusem i Ojcami Kościoła." Zdecydowane przegięcie, za Ojcami Kościoła czyli notablami kościelnymi jak najbardziej, ale za nauką Chrystusa już nie.

  Widzę, że nie potrafimy się zrozumieć. W takiej sytuacji pozostawiam weryfikację poglądów życiu. Oby nie było tak jak z Nostradamusem, który po śmierci ukochanej żony i dziecka wpadł w taki psychiczny dołek, że napisał swoje centurie w wielu przypadkach straszące pogromem i nieszczęściem. Bardzo tego żałował będąc już po tamtej stronie.

  Recepta jest prosta: czy myśli, to co robię, sprawia, że czuję się autentycznie, do głębi szczęśliwa, czy jest to powielanie cudzych wzorców, przydawanie sobie ważności, zaspokajanie ambicji, potrzeby akceptacji; czy moje myśli i czyny wspierają innych, budują porozumienie między ludźmi, dostrzegają wartość każdego człowieka etc. ?
  Sama musisz sobie odpowiedzieć na te pytania, lub żyć i pisać tak jak do tej pory. Wolna wola człowieka. Moja - na pewien czas odsunąć się od Ciebie.
 • @circ
  chodzi mi o to, że pytanie "czy komuszek będzie się smażył w piekle" ma się nijak do moich problemów. Nie zamierzam być "komuszkiem". Nie potrzebuję osądzać tych, którzy w moim rozumieniu nimi są.

  Szukam wskazówek dla siebie - co ja muszę robić, czego mnie nie wolno, bo inaczej pójdę do piekła. Innych może sądzić Pan - i ich własne sumienia.
 • @circ
  Po prostu przyznaj się, że chciałabyś chodzić 7 razy wokół Jerycha, dąć w trąbę i patrzeć jak upadają mury, a potem wbiec z mieczem w ręce i siekać "tych którzy nienawidzą Boga Twojego, mocnego, zawistnego, karzącego nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Go nienawidzą; "
 • @Asadow
  //19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich». (Mt 18 19,20)//

  //To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. 2 Wyłączą was z synagogi. //

  Poza synagoga byli tylko poganie, albo sekty.

  //To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.//
  //Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.//

  Gdzie objawi? W nowej synagodze. Papieże maja asystencje Ducha św. i tylko oni, jak chodzi o Depozyt Prawdy. To Kościól papieża orzeka o każdym objawieniu prywatnym i żaden inny, bo i objawienia sa tylko w KK.

  Twój cytat dotyczy członków 'synagogi"-Kościola.

  Pogan tylko wtedy, kiedy nie mają mozliwosci byc w Kościele.

  //I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś//

  W jedno, czyli Kościół.

  //A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem. (Mt 16,13-20)//
 • @Hanna Kowalczyk
  //po śmierci ukochanej żony i dziecka wpadł w taki psychiczny dołek, że napisał swoje centurie w wielu przypadkach straszące pogromem i nieszczęściem. Bardzo tego żałował będąc już po tamtej stronie. //

  Przy następnym spotkaniu prosze go pozdrowić!
 • @Asadow
  Nie szukaj wskazówek u innych, tylko zajrzyj w swoją głębię. Nie ma nikogo, kto by Ciebie sądził, nie ma piekła. Jesteś TY, ze swoimi myślami, pamiętaniem o słowach, myślach i czynach. Sam szukasz przyczyn i uczysz się siebie rozumieć, po czym następuje coś, co katolicy nazwaliby skruchą, żałowaniem za błędy i to wystarczy. Kończy się sen pośmiertny i możesz wrócić do swojego Domu - przestrzeni, gdzie przebywają Osobowości, które Cię kochają i rozumieją, z wzajemnością. Tylko fajnie, jak tych rzeczy do żałowania jest jak najmniej, a do zachowania w pamięci na wieki jak najwięcej :)
 • @Hanna Kowalczyk
  //Recepta jest prosta: czy myśli, to co robię, sprawia, że czuję się autentycznie, do głębi szczęśliwa, czy jest to powielanie cudzych wzorców, przydawanie sobie ważności, zaspokajanie ambicji, potrzeby akceptacji; czy moje myśli i czyny wspierają innych, budują porozumienie między ludźmi, dostrzegają wartość każdego człowieka etc. ?//

  To jakieś modne psychologizowanie. Liczy sie prawda, nie przyjemnosci do głebi. W Kościele jest też krzyż, jak i Prawda, która boli tych, którzy jej nie chca, nie rozumieją, lub jest im niewygodna.

  //dostrzegają wartość każdego człowieka //

  Hitlera też?
  to jakis tolerancjonistyczny lewacki bełkot, który miesza rzeczywistosc dobra i zła, swietosci i grzechu z jakąś blizej nieokresloną wartoscią.

  Każdy człowiek, jest dzieckiem Bozym, Hitler tez, ale nie zwalnia go to z odpowiedzialnosci przed Bogiem i ludzmi, i z kary, oraz piekła.
 • @Hanna Kowalczyk
  //Nie szukaj wskazówek u innych, tylko zajrzyj w swoją głębię. Nie ma nikogo, kto by Ciebie sądził, nie ma piekła. Jesteś TY, ze swoimi myślami, pamiętaniem o słowach, myślach i czynach. Sam szukasz przyczyn i uczysz się siebie rozumieć, po czym następuje coś, co katolicy nazwaliby skruchą, żałowaniem za błędy i to wystarczy. Kończy się sen pośmiertny i możesz wrócić do swojego Domu - przestrzeni, gdzie przebywają Osobowości, które Cię kochają i rozumieją, z wzajemnością. Tylko fajnie, jak tych rzeczy do żałowania jest jak najmniej, a do zachowania w pamięci na wieki jak najwięcej.//

  Pocieszaj się, pocieszaj!
 • @Hanna Kowalczyk
  //Nie ma nikogo, kto by Ciebie sądził, nie ma piekła. Jesteś TY.//

  Czysta gnostycka herezja. Luter.
  Przeczy to całej Biblii.
  To grzech przeciwko Prawdzie Boga, czyli pierwszemu przykazaniu!

  Masoni twierdzą,- nie ma piekła, jesteś TY. Róbta co chceta.
 • @Asadow
  //Po prostu przyznaj się, że chciałabyś chodzić 7 razy wokół Jerycha, dąć w trąbę i patrzeć jak upadają mury, a potem wbiec z mieczem w ręce i siekać "tych którzy nienawidzą Boga Twojego, mocnego, zawistnego, karzącego nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Go nienawidzą; "//

  Ty jestes troche zniewieściały Markul.
  Nie idzie o zemstę.
  Chodzi o Prawdę. PRAWDE.

  Bóg i Szatan to nie to samo.
  Gdyby nie było kary, Szatan nie byłby strącony do piekła.
  Przyznasz, że sam tego nie wybrał. Został strącony, odtrącony.
  I to nie jest zemsta, ale wyplucie.

  "Wypluje was z ust swoich"

  Przełóż to sobie na kary. Bóg ze ST i Nowego to ten sam Bóg, który tylko odkrył co zawsze było, od początku. Tam nie zaszła żadna zmiana, Syn objawił tę samą Prawdę. Tyle, że za nią umarł, czym nas zbawił-dał szanse, ale nie cofnął działania gniewu wobec tych, którzy odtraca Boga-Prawde i Jego Kościół, któremu On asystuje.

  Posłuchaj Natanka o Lutrze. Koniecznie.
  Luter jest w piekle, (mimo, że sie modlil cale zycie do Jezusa,) co wyszło w Egzorcyzmach Annelise Michel.
 • @circ
  Nie jest tajemnicą że po śmierci Jana XXIII. (i za życia też) masonia piała peany na jego cześć . Nie jest tajemnicą że kard. Bugnini i kard. Bea "ojcowie" NOM byli masonami. Nie jest tajemnicą że Paweł VI. był bezwolnym człowiekiem u którego rację miał ten, kto z nim danego dnia rozmawiał jako ostatni. Co do błogosławionego Jana Pawła II. to szkoda że nie był równie dobrym gospodarzem jak apostołem miłości i nie widział kto mu się pęta po pokojach i komu składa raporty.
  Sobór wprowadził "demokrację" w Kościele no i proszę , kardynałowie i biskupi brykają sobie jak chcą, zakładają jakieś "kościoły łagiewnickie" dla lewizny. Kościół w intencji liberalnych i "oświeconych" biskupów staje się przedsiębiorstwem dostarczającym coniedzielną rozrywkę/związkiem zawodowym/ instytucją charytatywną zamiast prowadzić ludzi do Boga.
  Kościół w Niemczech wierzy w Lutra i multikulti, Kościół we Francji (smętne resztki) wierzy w "wartości republikańskie" , Kościół w Holandii wierzy w prezerwatywę i "trawkę" za free a Kościół w Hiszpanii ledwie zipie pod rządami satanistów.
  "Poznacie ich po owocach". Trzeba być ślepym aby nie widzieć tych "owoców".
  Oby B16 żył wystarczająco długo aby wytrzebić tą "ohydę spustoszenia", tych "demokratów" w episkopatach.
 • @Asadow
  Powiem ci Markul. To wielki subiektywizm rzezbic sobie Boga według własnych potrzeb i rozpaczy.

  Można odkupic grzechy przodków własną świętoscią,lub wynagrodzeniem, lub jedna modlitwa charyzmatyczna kapłana, nie są nieodwracalne.

  W Kościele trwa wiara, nadzieja i miłośc, ale to nie jakis zyczeniowe sprawy oparte na własnych wyobrażeniach Boga. Zrzuc te mrzonki i słuchaj Natanka.
  Kościół ma wszystko czego trzeba człowiekowi, ale to Droga, wsłuchiwanie sie.
 • @circ
  Czy Pani jest pewna, że Hanna Kowalczyk jest "wyrobiona teologicznie, znająca swoją wiarę...itd", czy to jakaś pomyłka?
 • Pan Bóg.
  Ależ, że też coponiektórzy wiedzą co Pan Bóg robi i dlaczego.


  To tylko przypomnę, że Jego mądrość jest nie z tego świata.

  A ksiądz Natanek mógłby zamilknąć skoro hierarcha mu każe.
  Milczenie jest złotem i czasem przynosi dorodne owoce.
  Jego działania nie służą dobru Kościoła, każdy podział jest niekorzystny.
 • @circ
  pewnie, że jest kara i piekło (uważaj Hanno Kowalczyk, uważaj!).

  A Ty Circ trochę źle rozumiesz nauki Chrystusa.

  //Jeżeli ktoś słyszy SŁOWA MOJE, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. Kto Mną gardzi i nie przyjmuje SŁÓW MOICH, ten ma swego sędziego: SŁOWO, które wygłosiłem, ono będzie go sądzić w dniu ostatecznym (J 12, 47-48)//

  Wierzę, że KK jest drogą do zbawienia, taką autostradą z udogodnieniami, ale nie jedna droga prowadzi do Boga.

  Natanek głosząc, że Bóg jest tylko w KK przytacza przykład prawosławnego. Gdzie tu konsekwencja?
 • Bóg jest jedynie w Kościele Katolickim.
  Oczywiście.
  A ktoś nie zgadza?

  Jeśli tak.. to jest żydem, muzułmaninem, buddystą albo innym innowiercą.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Mój kochany Ptaszniku. Wszystko to znam, Pająka czytałam, nie boj sie.
  Jednak to tylko połowa prawdy, mocno naciagana przez umysły służb. Nie mają do tego mózgów. Oni patrzą na to co widzialne i wyciągają proste wnioski, błędne, choc wszystko im sie niby składa.

  Ich wnioskowanie jest takie. Sobór Watykański II był w latach 62-65, a w roku 1968 była rewolucja seksualna, ergo, rewolucja była następstwem Soboru. Ja to wnioskowanie widze w całej ich retoryce.
  To retoryka lewaczych umysłów.

  Masoni sie wdali, fakt, ale to, co robili kolejni papieże, było arcygenialne. De facto uratowali Kościół, ale mało, zobaczysz, jakie z tego będą owoce za niedługo. A świat sie popsuł przez wczesniejsze grzechy Kościoła i zwlekanie, np. Luter. Nie zadziałali od razu. To samo z objawieniami, za długo czekali, niedowierzali, byli tchórzami i pasibrzuchami. Nie posłuchali na czas Fatimy, itd. Grzeszyli biskupi i my, nawet papieże, ale asystencja Ducha nigdy nie ustała, ani na chwilę, Duch zawsze poprawiał i łatał, dokonywał cudów. Zreszta Bóg to dopuścił, bo tak bardzo szanuje nasza wolnosc i tak bardzo chce byc kochany z wolnego wyboru.

  Teraz, kiedy cofnał swoją dłoń widzimy, że nic bez Niego nie znaczymy.
  Obysmy zrozumieli.

  aha, Syn umarł z miłości do Ojca, nie nas, choc nas kocha, ze względu na Ojca. Akcenty są bardzo ważne, by jakaś Hania nie mówiła, że nie ma piekła i Bóg nas kocha bez względu na to co robimy.
 • @OELA
  Tak misie zdawało.

  Może ją pomyliłam z kims innym.
 • @konserwatystka
  //A ksiądz Natanek mógłby zamilknąć skoro hierarcha mu każe.
  Milczenie jest złotem i czasem przynosi dorodne owoce.
  Jego działania nie służą dobru Kościoła, każdy podział jest niekorzystny.//

  Nawet, jak hierarcha wprowadza do Kościoła luterskie herezje, ma zamilknąc?
  Luterskie herezje dziela Kościół, niszczą go.

  http://gloria.tv/?media=184774

  tu wszystko o tym bardzo jasno.
  Nie tylko Natanek o tym mowi, ale tez prof. Guz i wielu teologów.
 • @circ
  Słońce, Koścól stoi na skale i bramy piekielne Go nie przemogą.

  A Natanek tworzy podziały.. choćby między Toba i mną a przecież obie jestesmy katoliczkami i w tym względzie mamy się trzymać razem..w naszym Kościele.
 • @circ
  Jesteś całkowitą ignorantką w kwestii historii religii wschodu.
  A po twoich tekstach zaczynam rozumieć Talibów.
 • @Asadow
  //Wierzę, że KK jest drogą do zbawienia, taką autostradą z udogodnieniami, ale nie jedna droga prowadzi do Boga.

  Natanek głosząc, że Bóg jest tylko w KK przytacza przykład prawosławnego. Gdzie tu konsekwencja?//

  ech...poczytaj ty o prawosławiu Markul i sam sobie wyrób zdanie. Np. popatrz na prawosławnych świętych. Pierwsi byli wspólni, a potem tam jakos topniała ilosc swietych, jak i cudów.
  Owszem, prawosławie jest najblizej KK, ale Bóg chce miec jeden Kościól i będzie miał.
  KK cały czas rozwija swoja Misję, a tamci staneli.

  Tu posłuchaj uwaznie
  http://gloria.tv/?media=184774
 • @konserwatystka
  ty jestes katoliczka nierozumiejaca swojej wiary i nauki.
  Stąd podział, nie od ks. Natanka.

  Twoi tradycjonalisci pekneli Kosciół, choc papież uratował na ostatek.
 • @Wintergreen
  To zmierz sie ze mną w religiach wschodu.


  Jestes Buddysta, czy czym?
 • @konserwatystka
  Coś mi się wydaje, że Dziwisz wcześniej zaczął robić podziały. Nie jestem za nieposłuszeństwem w KK ale Natanek jest ofiarą właśnie robienia podziałów. I na tym na pewno się nie skończy!
 • @circ:"Twoi tradycjonalisci pekneli Kosciół"
  Moi tradycjanoliści ukorzyli się przed papieżem i zamilkli.
  To obecny papież Benedykt otworzył drzwi pokornym i czekającym tradycjonalistom.
  Zmiany jakie następują są powolne ale widoczne. Niepodobają mi się msze z gitarami i wydzierajacą się młodzieża, która najwidoczniej cierpi na brak zainetersowania mediów i wyżywa się głosowo w kościele.. ale .. trudno, na pewno nie będę biegała z pretensjami.
  Nie ukrywam, że czekam na mszę trydencką w Kielcach.. może się doczekam.

  Czy ja nie rozumiem wiary?

  Może... nie jestem wszechwiedząca.
  Wiem, że mam dekalog i ewangelię jako drogowskazy w życiu.

  A co to znaczy rozumieć wiarę?
  Powiedz mi.
 • @nardo
  Podział zrobili modernisci, czyli masoni.
  A ks. Dziwisz po prostu nie ma powołania do kapłanstwa, ale do jakiejs innej służby. Niech sobie będzie, trudno, ale niech nie szkodzi, bo spotka go "non possumus" od ludu.
  Kuria krakowska to w ogóle same takie kfiatki.
 • @Wintergreen
  My juz przeciez rozmawialismy, ze 2 mies temu i ty sie okazałeś ignorantem w religiach wschodu.

  Aic-hajmera masz?
 • @nardo:"Dziwisz wcześniej zaczął robić podziały"
  Więc cóż z tego?
  Czekajmy spokojnie. Świat Kościoła nie kończy się ani nie zaczyna na Dziwiszach.. to tylko ludzie i jest ich niewielu.
  A podziały w Kościele, wśród nas katolików są niekorzystne.
  Dlatego niezwykle ważne jest abyśmy w rodzinach żyli w zgodzie.

  Podziały wprowadzają sowieci bo wiedzą, że takie działania niszczą Kościół.
  Oczywiście go nie zniszczą ale po co sowietom dawać satysfakcję?
 • @konserwatystka
  Rozumiec wiare, to rozumiec Prawde i wspinac sie po jej stopniach, rezygnujac rownoczesnie ze stopni pychy to droga usłana wyrzeczeniami, modlitwa, medytacja nad Pismem i prowadzeniem Ducha św.
  Droga do miłości.

  Kto miłuje, nie przywiązuje sie do formy, choc ją szanuje.
  Pomiędzy przywiązaniem a szacunkiem nie ma mostów, jak ze wszystkim w Prawdzie, Tak-Nie.
 • @konserwatystka
  //Więc cóż z tego?
  Czekajmy spokojnie. Świat Kościoła nie kończy się ani nie zaczyna na Dziwiszach..//

  Jassne. Czekajmy. Na co? Aż Kościół zginie?
 • Jansenizm
  – ruch teologiczno-duchowy zapoczątkowany przez biskupa Ypres, Kornela Ottona Jansena (1585-1638), którego dzieło Augustinus stało się podstawą tej nauki. Rozwój jansenizmu przypadł na przełom XVII i XVIII wieku. Zyskał on znaczne uznanie we Francji i w Niderlandach stając się przyczyną kryzysu Kościoła katolickiego w tych państwach.

  Jansenizm, powołując się na św. Augustyna, kładł nacisk na przyrodzoną deprawację człowieka, niezbędność i wystarczający charakter łaski Bożej do przestrzegania przykazań, co zbliżało ją do kalwińskiej teorii predestynacji.

  Spory wzmogły się w 1693 po wydaniu przez Paschazego Quesnela Les resflexion morales. Powtarza on w dziele nauki Bajusa i Janseniusza oraz dodaje kilka swoich teorii o niemożliwości przeciwstawienia się łasce. W 1713 Klemens XI wydał bullę Unigenitus w której in globo odrzuca teorie Quesnela, a tym samym jansenizm i bajanizm.//

  takie kfiatki.
 • @konserwatystka
  //wiesz, tradycjonalisci przeginają w jedną, modernisci w druga stronę.//

  Mało kto rozumie, że Sobór II wprowadzil Kościól w Erę Ducha św.
  Niesamowity to jest skok do przodu.
 • @circ
  //Mój kochany Ptaszniku. Wszystko to znam, Pająka czytałam, nie boj sie.//

  No to jesteś do przodu bo ja Pająka nie czytałem a to o czym piszę wynika z oglądu rzeczywistości. Pojeździłem trochę po Europie i wystarczy że widzę co się wyprawia. Widziałem tępych, zlewaczałych niby-księży w Niemczech reagujących alergią na swego papieża. Widziałem zupełne już dziwolągi w Holandii i "ispugannych" "labusiów" we Francji, przepraszających że jeszcze żyją, gotowych na skinienie byle masona wdziać czerwoną kaniołkę na łeb i krzyczeć : vive la republique !
  Pametam Madryt z ostatnich lat generała Franco. Byłem tam w ubiegłym roku i stwierdzam że przydałby się tam jakiś nowy Szymon de Montfort żeby roznieść to czerwone robactwo w puch.
  Sodomiarze włażą goli do kościoła w czasie mszy i skaczą jak małpy przed ołtarzem. Kiedy próbowali tego samego w wiosce w Estremadurze , chłopy po prostu powyciągali paski ze spodni w spuścili im w kościele taki łomot że jeden z drugim na pewno długo nie mógł usiąść na dupie.
  A co zrobiła władza ? Władza wysłała ichnie ZOMO na tych chłopów zamiast jeszcze poprawić syfiarzom.

  Co do "owoców za niedługo" to pozwolę sobie pozostać przy moim zdaniu.
  Owoce to będą ale tylko dzięki takim księżom jak Małkowski , Kiersztyn i Natanek bo na biskupów już nie liczę. Poza dosłownie kilkoma osobami reszta to pasibrzuchy, pieczeniarze, lewackie mózgi albo wręcz "dziwisze".
  Niech sobie siedzą w tych swoich rezydencjach popluwając przez sen na swe tłuste brzuchy. Ofiary selekcji negatywnej konformizmu.
  Słyszałaś najnowszy list episkopatu. Masz jeszcze wątpliwości ?
  Im trzeba będzie widłami dopomagać do Intronizacji, co zresztą w dawniejszych normalniejszych czasach lud Boży robił niejednokrotnie i z pożytkiem dla Kościoła.
  Howgh,
 • @konserwatystka
  Ma Pani z Kielc tylko dwie godziny jazdy do Lublina a mamy tu w niedziele przynajmniej dwie tradycyjne Msze Święte: o 09.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Staszica i o 16.30 w kaplicy Św. Stanisława Kostki przy Al. Kraśnickiej.
 • @koniec rozmowy
  Chyba właśnie się odezwał
 • @Ptasznik z Trotylu
  Wiem, widze to wszystko, ale papieże i Sobór akurat nie są przyczyną.
  Przyczyn jest wiele- masoneria, oraz Moskwa, Antychryst i to, żeśmy słabi.


  Było to po konklawe. Jak nakazuje tradycja, wszyscy kardynałowie mieszkający poza Rzymem mieli obowiązek pożegnać się przed wyjazdem z nowo wybranym Ojcem Świętym. Ten Papież Uśmiechu - jak nazwały go środki przekazu - mówił do Metropolity krakowskiego: "Bracie, nie wiem, jak to będzie, nie jestem zbyt zdrów, a muszę koniecznie pojechać do Meksyku, do Puebli, na spotkanie biskupów latynoamerykańskich".
  Dodam, że Watykan był wówczas świadomy rozłamu, jaki może dokonać się w Kościele za przyczyną teologii wyzwolenia. Wizja Chrystusa z karabinem, rewolucji społecznej dokonanej za pomocą Ewangelii, mogłaby skończyć się dla Kościoła tragicznie. To na życzenie Moskwy teologowie zachodni snuli marksistowskie teorie, wplatając je w Ewangelię. Czy Papież mógł pozostać obojętny wobec tego zagrożenia?
  Druga sprawa, o której Jan Paweł I mówił do kard. Wojtyły, to sprawa ks. Hansa Künga. Papież pytał: "Bracie, co byś na moim miejscu uczynił z Hansem Küngiem, teologiem z Tybingi? Dla niego już nie ma Chrystusa Syna Bożego, tylko Chrystus jako wytwór teologii żydowskiej. To czyste religioznawstwo!".
  Dlaczego akurat z tymi pytaniami zwrócił się Jan Paweł I do kard. Wojtyły? Pewne światło na to rzuca informacja, która pojawiła się po 20 latach pontyfikatu Papieża-Polaka. Brat Jana Pawła I Edouardo Luciani utrzymuje, że podczas spotkania z s. Łucją w Fatimie w marcu 1978 r. kard. Luciani dowiedział się, że na krótki czas zostanie wybrany papieżem. Natomiast były sekretarz Jana Pawła I, obecnie irlandzki arcybiskup John Magee powiedział, że Ojciec Święty zwierzył mu się, że wkrótce umrze, a po nim zostanie wybrany na papieża kardynał, który podczas ostatniego konklawe siedział naprzeciw niego. Tym kardynałem był Karol Wojtyła.
  Nie wiemy, co na te pełne niepokoju pytania Jana Pawła I odpowiedział kard. Wojtyła. Znamy jednak jego pierwsze decyzje jako papieża. Była to pielgrzymka do Meksyku i udział w Synodzie Biskupów w Puebli. Druga decyzja Jana Pawła II to zawieszenie Hansa Künga w obowiązkach profesora teologii katolickiej na Uniwersytecie Katolickim w Tybindze. Tak więc Jan Paweł II, obejmując Stolicę Piotrową, poczuł się zobowiązany do natychmiastowego rozwiązania problemów, z którymi jego poprzednik nie wiedział, jak sobie poradzić.

  http://www.niedziela.pl/papieze.php?r=biogram&nr=263
 • @koniec rozmowy
  to co z tym buddyzmem?
  koniec rozmowy?

  Pan jest troche opetany.
  Może by egzorcystę?
 • @circ
  E tam, od razu egzorcystę. Za wielki honor.
  Na ten mizerny kaliber wystarczy wiadro wody (niekoniecznie źródlanej).
 • Dowod nieustannej asystencji Ducha św. w Kościele
  Najpierw siostra Łucja o smieci, a potem moze widzenie, kto zostanie papiezem. Bóg sam wybiera papieży i potwierdza znakami, a nawet uprzedza delikatnie.
 • @circ
  Wiesz, żal mi tych ludzi - ewangelików, Żydów, tych różnych episkopalnych baptystów czy innych zielonoświątkowców a szczególnie muzułmanów bo u nich widać żarliwość wiary (chociaż w błędach).
  Proponuję dzisiaj za nich całą dziesiątkę, co?
 • @circ
  "Rozumiec wiare, to rozumiec Prawde i wspinac sie po jej stopniach, rezygnujac rownoczesnie ze stopni pychy to droga usłana wyrzeczeniami, modlitwa, medytacja nad Pismem i prowadzeniem Ducha św.
  Droga do miłości"

  Wiesz, że czasem ładnie piszesz.
  Jeśli tak jest to wspinam się mozolnie ale cel znam. Ale tak naprawdę to wie tylko Bóg. Nic nad Niego.


  "Kto miłuje, nie przywiązuje sie do formy, choc ją szanuje"

  Przywiązywać się.. to bardzo szerokie pojęcie.. przywiązujemy się do rodziców.. kochamy ich.. a co jeśli któregos dnia okaże się, że to nie nasi rodzice tylko ci zza ściany.. czy to tylko forma człowieka? Czy krew z krwi i klość z kości ważniejsza?.. opakowanie, forma?

  Nie wiem czy mnie rozumiesz.. forma Mszy jest ważna..jej niezmienność, majestat jej tradycyjność daje poczucie trwania, bezpieczeństwa, głębi przeżywania.. poczucie wielkości...

  Msza z gitarami i rozśpiewana w głupkowatych, małych i prymitywnych tekstach nie daje możliwości przeżywania miłości Chrystusa bo rozprasza.. mnie rozprasza.
  No to jestem dziwaczka...
 • @circ:"Aż Kościół zginie"
  Póki w Nim jesteśmy nie zginie.. to Dziwisze i Natanki zginą.. za sto lat nikt nie będzie pamiętał.. a Kościół będzie.
 • @Asadow
  //krótko mówiąc, nie napalałbym się na jakieś ogromne kamienie lecące na belweder czy inny URM / siedziby masonów / grzeszników / komuszków//

  Ale nie masz pewnosci, czy nie polecą?

  Ja sie np. boję, że polecą. A może trochę nawet liczę na to, jak już sie im nie da przetłumaczyc po ludzku, by se poszli.

  Szczera jestem, a co.
 • @circ:"Sobór II "
  To nie Sobór Watykański II wyprowadził Mszę Trydencką z Kościoła.
 • @konserwatystka
  No to ja jestem taki sam dziwak.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Też mi żal, ale oni będą zbawieni, nie bój sie. To nie ich wina, jesli chcą dobrze i sie nie pysznią.

  A dziesiąteczkę, jasne. Zaraz to uczynię. ( dwie mam za co innego, to będzie razem trzy)
 • @Ptasznik z Trotylu
  Kiepska droga do Lublina dłużej się jedzie niz dwie godziny ale bliżej mam do Sandomierza, w niedzielę o 20 wieczorem jest zawsze.
  Dzięki za propozycję ale poczekam.. jestem niezwykle cierpliwa. Choć jak rozmawiam z księżmi to są baaardzo zdziweni moim pytaniem. Jedynie alumni z seminarium się zainteresowali.. ale na krótko.
  No tak.. mamy biskupa Ryczana.
 • @konserwatystka
  Przecież wiem, że forma jest ważna, całe zycie robie w formie, to wiem, nie? Majestat, noo, trąbki, fanfary, dymy, kadzidła i dzwonki, połyskujące szaty i śpiew ludu, płynąca nad głowami Monstrancja, baldachim, Splendor Swiętości i jej zapach, a my jak ziarenka piasku pod stopami Boga, Swięty, Swięty, Swięty...na Wysokościach.
  Bez formy, to hym- celka, klasztor, krzyżyk i klęcznik, otwierający sie bezmiar ciszy, łzy, zachwycenia, Jego przybliżanie się dziwne, głos, obcowanie świętych, światła nagłe, groza, noc ciemna, kuszenia, rozpacz, i takie.

  Sama widzisz, po co to wszystko.

  A gitary, pomniejsza sprawa, fakt, niech se na ognisko ida pośpiewac.
 • @circ
  Słuchaj, nie żebym i ja sobie nie podmuchał w trąby jerychońskie :-)

  Nauczyłem się tylko, że łatwiej i przyjemniej jest wzniecić i poprowadzić świętą wojnę, niż służyć w pokorze niewdzięcznej rodzince.
  Łatwiej powiedzieć "będziecie potępieni, wy grzesznicy i ludzie małej wiary", a trudniej szczerze i w pełni zaprosić Boga do swojego serca.

  A mówi do nas Bóg:
  „Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest takich, którzy ją znajdują” (Mt 7,13.14).
 • @konserwatystka
  nie Sobór wyprowadził? a kto?
 • @koniec rozmowy
  ale co mam wertowac?
  masz jakies pytanko?
 • @Asadow
  moja rodzinka nie moze sie zdecydowac- robiłam za nich wszystko, było, że jestem nadopiekuńcza i sie rządze. Robiłam troche, reszta lezala odłogiem, bo sie nie wzieli i wściekali sie, ze nie robie. Usunelam sie, żle, bo sie usunełam i wszystko leży.

  Ide z duchem czasów. Usunęłam sie jak Pan Bóg, by widzieli różnicę i dojrzeli. Dokoła nieziemski syf, w lodówce nic nie ma, rachunki nie popłacone. Ciekawe, kiedy przestana czekac na mnie i zrozumieja, że muszą sami ( mam robote, ale zrobie w tajemnicy )
  A gdybym umarła? jakos by sobie poradzili. Przestałam sie zamartwiac, bo niektórzy z rodziny zdaje sie karmili sie moim zmartwieniem.
  Cóż, zona musi sie zniżyc, by mąz mógł sie podwyższyc.
  Nieprawda Markul?
  Męzowi też nalezy sie ciasna brama, nie tylko dla mnie te wspaniałości.
 • @nardo
  Nie musisz do tego celu używać pośredników. Jeżeli o nim pomyślisz miło, on to odbierze.
  Do nas też docierają myśli osób, które o nas myślą. W zależności od panowania nad swoim światem, czyli wiedzenia jakim jest się człowiekiem nie robią na nas wrażenia lub, gdy ktoś jest jak chorągiewka, ma w sobie sprzeczności, przyjmuje cudzą opinię o sobie i najczęściej wprowadza ona jeszcze większy zamęt. człowiek się gubi.
  W świecie Energii, myśli, niematerialnym, przepływ informacji jest niewyobrażalnie szybszy. Przekazywane są myślokształty.

  Nie przeczytałam o Nostradamusie, byłam obecna przy przekazie od niego. Poczułam go, przeżyłam to, co mówił i To jest moja prawda.
 • @circ
  Postanowienia Soboru nadal obowiązują.. gdyby to Sobór wyprowadził Mszę Trydencką, Benedykt XVI musiałby zwołać nowy Sobór by przywrócić tę mszę na nowo.. a tak nie jest... została przez papieża uwolniona.
  http://www.fidelitas.pl/dokumenty/SummorumPontificum.pdf
 • @konserwatystka
  aha, uwolniona. Przeczytałam, rok 2007.
  Wiesz, ten kryzys moim zdaniem wział sie z popsucia pieniądza, nastaly ciezkie czasy, wszystko goni, coraz mniej czasu, bo z popsucia pieniadza popsuli prawo, by szwindli nie było widac, i podatki, by nie było widac jak nas okradaja, by jeszcze mniej sie ludzie nad tym zastanawiali, dali nam telewizje i media. I ludzie z tego wszystkiego sie odduchowili.

  To przez sowietów i masonów i syjonizm finansowy.
  Ale juz niedługo ich władzy.
 • @Hanna Kowalczyk
  //o Nostradamusie, byłam obecna przy przekazie od niego......i To jest MOJA prawda.//

  taaaa...
 • Teraz mnie tknelo i patrze, kto to ta Hanna Kowalczyk, a to nasza kandydatka na posła, z NE
  "Jestem nauczycielką w gimnazjum i członkiem partii Elektorat - nowej partii skupiającej ludzi pragnących wprowadzić nową jakość do polityki: uczciwość i autentyczną troskę o innych."

  Takie towarzystwo wystawił NE. caracajou tez za Nostradamusem, horoskopami i demokracja bezposrednią.

  Siedzimy w jaskini lwa ryczącego, sami tu przyszliśmy.

  .....buhahaa.
 • Rany, ten wilk przebrany za babcię uczy owieczki w gimnazjum!
  Czy rodzice o tym wiedzą?
 • @circ
  Pewnie tak.. może z bogactwa Zachodu.. jak przypływy i odpływy morza.. nic nie jest raz na zawsze.. może to ostrzeżenie..
  A że sowieci maczają brudne paluchy to pewne..
 • @circ
  Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...
  Płakać się chce.
 • @circ:"wilk "
  "nową jakość do polityki: uczciwość i autentyczną troskę o innych."


  Nowa troska... na trosce napewniej się można dorobić.. a na nowej to już na bank.

  A czym się różni autentyczna troska od zwykłej troski..

  szkoda słów.

  Może kandydatka powie prawde o smoleńsku.. co?

  A w Kielcach mamy świetnych honorowych obywateli miasta.. 19 sowieckich żołnierczyków.. honorowych. Nadani nam od 68 roku do 1980...

  Tytuł Honorowego Obywatela nadaje Rada Miejska na podstawie art. 18, ust.2, pkt 14 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym
  /Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1691 z późniejszymi zmianami/  Data nadania Honorowi Obywatele Kielc
  20.X.1921 r. Józef Piłsudski (akt nadania honorowego obywatelstwa odnowiony przez Radę Miejską 11.XI.1991 r.)
  11.XI.1928 r. 4 Pułk Piechoty Legionów
  11.VI.1933 r. 2 Pułk Artylerii Lekkiej Legionów
  21.XI.1934 r. Józef Beck
  10.II.1936 r. Edward Śmigły-Rydz
  1968 r. płk Michaił Romanowicz Burłak
  1975 r. gen. armii Dymitr Daniłowicz Leluszenko
  1975 r. gen. mjr Georgij Wasiliewicz Iwanow
  1975 r. płk Wiktor Iwanowicz Woronin
  1980 r. ppłk Dymitrij Josifowicz Awrutow
  1980 r. sierż. Zinajda Grigorijewna Awrutowa
  1980 r. kpt. Dawid Władimirowicz Eskin
  1980 r. por. Sofia Moisiejewna Eskinowa
  1980 r. kpt. Wiktor Fiodorowicz Kondraszew
  1980 r. ppłk Konstantin Aleksandrowicz Borisow
  1980 r. por. Michaił Wasiliewicz Biegłarjan
  1980 r. szer. Mirzalie Mingbajew
  1980 r. mjr Michaił Trofimowicz Mołokostow
  1980 r. płk Iwan Aleksiejewicz Charitonow
  1980 r. ppłk Wasilij Naumowicz Topojew
  1980 r. kpt. Iwan Szamiliewicz Gurżinian
  1980 r. ppłk Fiodor Michajłowicz Awierianow
  1980 r. kpt. Paweł Jemielianowicz Niecziepurienke
  1980 r. płk Iwan Fomicz Pomazkow
  1983 r. Leon Pająk - uczestnik obrony Westerplatte
  9.05.1991 r. Gustaw Herling-Grudziński - pisarz, publicysta
  14.05.1998 r. Leszek Mądzik - twórca sceny plastycznej KUL
  23.09.1999 r. Aleksander Kwaśniewski - prezydent RP
  25.09.2003 r. Jan Paweł II
  12.08.2009 r. Ryszard Kaczorowski - prezydent RP na Uchodźstwie
  troski..


  I kto tu rządzi...?

  Sowieciarze.
 • @
  Link wstawiam jak ktoś nie wierzy.. Nasza Duma..
  http://www.um.kielce.pl/uhonorowani_przez_miasto/honorowi_obywatele/

  Oblecę tym linkiem naszych kandydatów.. :)))))))
 • @Hanna Kowalczyk
  Współczuję! Będę się modlił za Ciebie! A jak ten świat energii zacznie Ci dokuczać to radzę do egzorcysty bo to mi wygląda nie najlepiej!
 • @circ
  Mówi się ,że Wiara polega na uszanowaniu innych form istnienia i Siebie samego.
  Circ !Ona nie polega na wyśmiewaniu, odwracaniu się i izolowaniu od życia ,od drugiego człowieka nawet wtedy - gdy Ciebie nie rozumie.
  Owocem działania człowieka jest On sam idąc poprzez życie doskonali swoją skalę wartości w codziennym trudzie, powinien się przy tym kierować wartościami Dobra i Miłowania.Wszelki duchowy rozwój trwa nieprzerwanie w ciągu całego życia i nie polega na ślepym podporządkowaniu się ..ale na widzeniu coraz to szerszych horyzontów.
  Uczuć wewnątrz siebie
  Wiara polega na uwalnianiu z siebie dobra ,miłości i piękna a nie oddawaniu uczuć swoich IDEAŁOM, do których nie każdy jest w pełni przekonany....a Ty nie potrafisz wiedzy o Wierze ,którą w sobie masz ...przetworzyć w PIĘKNO SIEBIE i ta wiedza stała się twoją "niewolą.Chcesz być katem ,prześmiewcą dla innych .....

  Na Wielkim Placu stoi budynek,w którym spotykają się ludzie , by unosić w sobie DUCHOWOŚĆ .
  Budowali jego serdecznie .A stal będzie dotąd ,dopóki wierzyć będą ,ze jest miejscem dla ich zbawienia.Gdy dnia pewnego zacznie im przeszkadzać ,odwrócą się od niego.....
 • @konserwatystka
  Rany! Skąd oni sie tam wzieli z tymi ruskimi nazwiskami?
  Z mysich dziur powyłazili, czy jak?

  To skandal!!
  Nikt nie protestuje, by ich stamtad zdjąc? Przeciez to okupant.
  Mieszkancy nie wystapili z protestem i żądaniem?
 • @nardo
  Dziękuję , ale to naprawdę niepotrzebne. "Będę się modlił za Ciebie" - wolę, abyś ten czas przeznaczył na popatrzenie w lustro i analizę swojego życia. Jeżeli jesteś szczęśliwy, po prostu uśmiechnij się do siebie i dziel się tym uśmiechem z innymi.
  Odnośnie dokuczania cały czas próbuję wytłumaczyć, że może obawiać się tego świata tylko ktoś, kto się boi i pozwala sobie na chaos myśli. Światła nie może zgasić ciemność, to jest po prostu niemożliwe.
  Konserwatystko - napisałam autentyczna troska, ponieważ wiele słów stało się wyświechtanymi sloganami, a moje słowa płyną z serca, nie z wyrachowania.
  Serdecznie pozdrawiam
  Hania
 • @circ
  No to już są jaja jak balony! Jeszcze jednych się nie udało odprawić a już następni się pchają drzwiami i oknami!Szok!
 • @konserwatystka
  notke z tego zrobilam, moze sie kto zawstydzi, podeslij tam do kogo, niech w Kielczech wiedzo, ze sie o nich pisze.

  skandal.
  jak to sie w ogóle moglo stac, jak oni wstydu nie mają.

  Honorowy obywatel ma jakies przywileje, wize, moze nawet mieszkanie se przydzielili.
 • @Amelia Kułakowska
  Ja sie z toba cakowicie zgadzam. Pięknie to ujęłaś, cały czas sama o tym myśle i wiem.

  //Ty nie potrafisz wiedzy o Wierze ,którą w sobie masz ...przetworzyć w PIĘKNO SIEBIE i ta wiedza stała się twoją "niewolą.//

  Otóż potrafię, ale muszę miec glebę. Niestety umiem byc tylko lustrem swiata, jestem księżycem.
  Słońcem bywam w sztuce, coraz rzadziej, bo sztuka juz nie jest piekna, nikt nie chce piekna, galerie zalegaja jakies potwory, sztuka video, to dzis ma wielki sponsoring Uni i różnych obcych stowarzyszen i placówek. Z prawdziwej sztuki dzis świat szydzi, jak z Boga, piekna, tradycji.

  Jestem tu nie tyle szydercą, co wsciekłym wojownikiem o Prawdę, bo może choc ją da sie uratowac. Widzę najmniejsze błędy w umysłach, w doktrynie, ideach. Wiem, że to boli ludzi, ale oni też mnie bolą, że zdradzili Prawde i wszystko jest takie do dupy.
  Wiem, że zabijam tu słowem, ale nie tyle ludzi, co klamstwo w nich.

  Tu jest siedlisko czerwonych potworów, psów. Nie moge zniesc tego, co zrobili Polsce i robią nadal.
  Nie tyle jestem mścicielem, co ich własne kłamstwo i iluzja w której zyja sie na nich mści. To Prawda sie mści. Jest gniewem Bożym, a ja tylko jej medium, bo mam rozum, choc uczucia szaleja.

  To klasyczna tragedia-zetkniecie sie dwóch systemów wartości nie przystajacych do siebie.( definicja grecka, kiedy nie było jeszcze chrzescijanstwa i tylko prawdy sie ścierały, mniejsze z wiekszymi)

  Nie umiem w tym miejscu by świętą. Gardzę tym i myślę, że tak Bog gardzi złem. Mamy mie zło w nienawiści. By zimni albo gorący. Taki mam charyzmat.
 • @circ
  E tam od razu przywileje! Jestem honorowym obywatelem Fromborka i żadnych przywilejów nie mam! :(
 • @circ
  Iza, a tego pana znasz? Następny kandydat: Józef Kamycki czyli nasz nikander zapluwający się przy każdej okazji na temat KK! Niezły zestaw!
  A w obronie pani Kowalczyk napisała na Twoim blogu jej partyjna psiapsiółka, Amelia Kułakowska i poucza Cię o wartosciach ogólnoludzkich , zupełnie jak na zebraniu komsomołu!
  Ale na szczęście pani Hania znalazła zrozumienie u samego ŁŁ:
  //@GPS.65
  Stowarzyszenie nie jest przewidziane jako podmiot polityczny wg Ordynacji (tej starej i tej nowej) wyborczej. Chyba rozumiem o co chodziło Pani Hani. To nie tyle oszustwo ile dostosowanie się do założeń systemowych po to by mieć wpływ na system i zlikwidować te założenia. To tak jak opozycja wchodziła w 89 roku do sejmu w wyborach kontraktowych po to by nastepne były wolne.
  nadużycie link skomentuj
  Łażący Łazarz 31.07.2011 19:07:19 //

  Kto następny w tym klubie wzajemnej adoracji?
 • @konserwatystka
  //A czym się różni autentyczna troska od zwykłej troski//

  Lepiej, by sie takie cos wogole nie troszczylo o dzieci.
  Mowilam, ze mam przyjaciółke okultystke, co też energie widzi i z Nostradamusem rozmawia. Zabronilam jej przychodzic, bo mi tak dzieci zwiodla, że sie nie moge uporac, tym bardziej, ze sa w okresie buntu.

  Gdybym nie byla taka miekka i zareagowala wczesniej, nie narobila by tyle szkod niepowetowanych.

  Ile ona sie mnie napouczala, jak jej grzecznie zwracalam uwage by tego nie robila, potem gniewnie, potem sie na nia darłam,- ze jestem zla i nienawistna, wszystko temu, by sie do mnie pakowac do mieszkania ze swoimi wiecznymi problemami i lekarstwami, horoskopami i amuletami. W koncu powiedzialam radykalnie Dośc!

  To mi mąż dzieci do niej zabierał, bo dzwonila za nimi, a to na grilla, albo cos. A dzieci, jak tu sie buntowaly przyjmowala do siebie do domu, bo jej wygodnie bylo, kiedy wyjezdzala i ktos domu pilnowal. Dosłownie nie da sie od niej odlepic, tak sie przyssala nachalnie i tę wiedzę sączy.

  Dlatego taka chodze jak osa, nigdzie spokoju od diabelstwa. I dlatego musiałam sie w wiedzę uzbroic jak ruski komandos, bo by mnie zjadło ze wszystkich stron i rodzine. To plaga, szczególnie w dużych miastach. W necie zreszta też czyha na dzieci.

  Wszystko popsute, żadnych autorytetów. Ukochany ksiadz katecheta Weronki, jej ideał, zrobił jej koleżance dziecko. Ile razy te dzieci na wszystkich sie zawioda, włacznie z rodzicami?
 • @Hanna Kowalczyk
  Przestań z tym infantylizmem bo już jesteś "dużą dziewczynką"! Zupełnie jak ze sztambucha pensjonariuszki! Bardziej wyświechtanych słów jak te którymi opisujesz rzeczywistość można szukać ze świecą, bezskutecznie! Jeżeli to ma być w ramach kampanii przedwyborczej to daruj sobie!
 • @nardo
  nikander (Kamycki) kandydat? no, ładnie.

  //To tak jak opozycja wchodziła w 89 roku do sejmu w wyborach kontraktowych po to by nastepne były wolne.//

  Tak sie nasz negocjator tłumaczy. By nastepne byly wolne. Juz 20 lat to slyszymy. Przeciez oni nie wiedza, jak tu zrobic wolnosc.
  A czemu nie mają lepszych kandydatów juz teraz? Czy polski Sejm to miejsce juz tak nic nie warte, by tam takich osłow bez właściwosci relegowac?
  Oni nie mają, bo nie szukaja, a nie szukaja, bo nie chodzi im o Polske. Są za głupi, by chodziło im o cos wyższego niz własne tyłki. Oni nawet nie rozumieja niebezpieczenstwa i nie wiedza skad sie bierze, ze bierze sie z ich głupoty i nieumiejetnosci rządzenia krajem. My moglibysmy jeszcze odzyskac Polske, gdyby oni nam nie przeszkadzali, gdyby ...ech.
  Nie ma gdyby. Oni tu rządza i nie ustapia.

  Amelka jest OK. Znamy sie, ma nieskazitelne sumienie i piękną duszę.
 • @circ
  Jest z tej samej partii co Kowalczyk! A w dodatku infantylna bo łasi się do nikandera na jego blogu a wystarczy przeczytać kilka jego postów żeby zobaczyć kim on jest! A poza tym może i jest O.K.
 • @nardo
  Moze bysie wyniesc z tego Nowego Ekranu.
  Trzeba czegos poszukac, by sie uspokoic.

  Ide spac.
  dobranoc.
 • Markul, Rozalko.
  Miłośc to Prawda.
  Kto ma Prawde, ma w sobie miłośc właśnie i DUCHOWOSC.

  //Na Wielkim Placu stoi budynek,w którym spotykają się ludzie , by unosić w sobie DUCHOWOŚĆ .
  Budowali jego serdecznie .A stal będzie dotąd ,dopóki wierzyć będą ,ze jest miejscem dla ich zbawienia.Gdy dnia pewnego zacznie im przeszkadzać ,odwrócą się od niego.....//

  No jak mozna zbudowac budynek duchowy, nie trwajac w Prawdzie?
  Prawda serdeczna jest.

  A stal dla Bestii w człowieku.
 • TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA.
  Bóg jest Prawdą. Całą.
  Nie jej połową o miłosierdziu.
  Dlatego jest tak fascynujący i piękny, bo jest IDEAŁEM.
  Odcina kłamstwo.
  Nie z zemsty.
  Doskonale wybacza, ale by bylo wybaczenie, musi byc Prawda.
  Wiec Droga do niej, niełatwa.


  Niech cie Prawda nie uraża.
 • @oskar20
  to była strona protestancka.

  Protestantów i sekt nie zapraszamy, chyba, że wrócą do Kościoła.
 • @circ
  Jestesmy nietolerancyjni.

  Usunełam znów panski link.

  A za nachalne pchanie sie z protestantyzmem do katolickiego kraju, ma Pan bana.
  Idzcie se u siebie psuc wiarę i Prawde.

  Zeby królowa panstwa byla papieżem, tylko dlatego, że Henryk musiał pieprzyc sie z siedmioma żonami, to jest grzech.
  I żeby do tej pory sie nie pokajac przed papieżem Kościoła Chrystusowego, to ostatni stopien pychy.

  Wasz "kosciół" ginie, bo postawiony jest na krwi waszych braci. Zreszta ty robisz to za kase, sługusie.
 • @circ
  "Nie ten otwiera dla nas niebo, kto zręcznie uprawia politykę, kto ma dar godzenia sprzeczności, geniusz mediacji, talent złotoustego mówcy czy poruszające serca pisarza. Powiedzmy wprost: Żadne ludzkie działanie nie jest wielkie. Wielkie jest tylko działanie Boga; także to w człowieku. Zaś Bóg działa w ludziach w sposób potężniejszy nad nasze wyobrażenia tylko wtedy, gdy stajemy się Bożymi geniuszami cierpienia."-JPII
 • @t-rex
  //Sęk w tym, że takie mechanizmy nie zawsze znajdą poparcie wszystkich.//

  aha, chcesz poparcia wszystkich?
  A kto w Polsce jest "wszyscy", hę?

  Zastanowiłeś się kiedys? Wy jestescie małą grupka postkomunistów.
  Ile jest słuchaczy Radia Maryja, plus zmamionych Łagiewnikami , ale jednak katolików, ktorzy szukaja oparcia w Prawdzie?

  500 milionowymi Indiami rządziła kiedys 30-tys armia Anglików.
  Oni nie szukali wszystkich.

  Ludzie musza sie przede wszystkim lubic i miec szacunek do władzy, a szacunek buduje sie tu na Bogu.

  Jak długo jeszcze ta nędzna, laicka filozofia, która wyrzadziła tyle zła światu będzie podbijac ten naród?
 • @t-rex
  Myślę, że u źródeł nieporozumień leży niezrozumienie pojęcia "katholikos" (powszechny).//

  U żródeł leży wasze nierozumienie katolicyzmu, ze to religia wolnosci.
  Mówilismy o tym przy katolickich szkołach. Tam jest dyscyplina, ale czemu ateisci, zydzi i sekciarze tam właśnie sie pchaja drzwiami i oknami ze swoimi dziecmi?
 • @t-rex
  Ten spor o liturgię nie jest tak istotny. To tylko obraz tego, co zaszło głebiej - do Kościoła wkradło sie modernistyczne skrzywienie.

  Już nie ma piekła, nie ma grzechu, nie ma gniewu Bożego, odszedł wraz ze Starym Testamentem. Teraz Bóg jest w 100% tylko miłosierny, jest dobrym dziadziusiem, który sie nie wtrąca, albo w ogóle sam jest odpowiedzialny za grzech.. To wpływ Lutra, bardzo niebezpieczny.
 • @t-rex
  Jasne, mam siedziec na swoim blogu, i (tak go wyslaliscie do piwnicy) i popatrywac jak szkodzxicie polskiej kulturze i duchowości.

  Nie zdajesz sobie sprawy, jak jestescie szkodliwi i niebezpieczni i jak rozrabiacie w polityce. I nie daj Boże, by tacy ludzie doszli do władzy, to bedzie koniec Polski. Niczym nie różnicie sie od bandy czworga, jestescie zwykłymi kolonialistami i nośnikiem kłamstwa.

  Ponadto nie patrz na mnie jak na towar do czerpania zysków, jestem człowiekiem, częścią tego wielkiego katolickiego narodu. I Jego tu bronie przed szarańczą.

  Jeśli sie zorientuje, że nic sie nie da, odejde.

  Chce zmiany kształtu Polski, chcę jej odlewaczenia.
  Mamy wrócic do Boga nie oglądajac sie na tolerancje, antysemityzm i te wszystkie narzucone nam przez najeżdxców gadzety, na aieistów, czy srystów. Porzucic lewackie idee, zmienic tu ustrój i system. Amen.
 • @t-rex
  //teraz trzeba jeszcze oszlifować ten diament//

  hehe, ty sie sam szlifuj.

  Szlifierz sie znalazł.
 • @t-rex
  aha, i nie bedziesz se robił tu mieszanki ze mnie i caracajou.
  Prawda jest niepodzielna. Tak, tak, nie nie.

  Nie ma melanżu szatanstwa z boskością, ani interesu z czystością.

  Nie ma mostów.
  Albo przyjmujecie wiare i katolicki światopogląd, albo jeszcze tu chwile popisze i ide stad.

  Jeśli cokolwiek na tym swiecie może go teraz uratowac, to tylko totalny powrót do Boga, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

  Powiedziałam, są tu intelektualisci, którzy moga to przemeblowac.
  Ja tylko idę przed nimi.


  Tu powinny sie natychmiast odbyc konsultacje wszystkich liderów partyjnych nad zmiana systemu i całej polityki.
  Swiatu należy powiedziec Dośc! I tylko my, Polacy mamy do tego moralne prawo, bośmy nigdy nie zachowali sie niehonorowo. I jestem przekonana, że oni nas posłuchaja, bo im sie pod dupami pali.

  My winnismy stanac na czele świata by go zaprosic do rozmów, a wczesniej musimy powiedziec mu NIE.

  Winnismy zaprosic do rozmów ludzi od Kobylanskiego i zapowiedziec w Watykanie wizyte. Bez papieza sie nie obejdzie.

  To ostatni dla nas ratunek. I dla wszystkich.
 • @t-rex
  Nowy Ekran nigdy nie miał w założeniu bycie medium katolickim, lecz bycie wolnym medium. (Dla mnie ta właśnie cecha jest esencją katolicyzmu, ale nie każdy tak to pojmuje). Nowy Ekran jest bardziej wolny, niż Ci się wydaje.

  Faktem jest, że panuje tutaj niezmierna różnorodność.//

  Nie ma czegos takiego, jak wolnosc oparta na niczym. Nie ma neutralnosci światopogladowej. To kłamstwo. Człowiek tym sie rózni od zwierzecia, że ma poglady, kwestia jest tylko taka, które poglady wybrac dla panstwa. Ja sie na Kartezjusza nie godze, bo co od Lutra, to juz widzielismy, materializm, komunizm, nazizm i ateizm.

  A to, co nazywasz różnorodnoscią, to chaos, brak porządku. Sowietom i masonom zalezy, by jak najdłużej utrzymywac nas w tym stanie, chaosu i walki o interesy. Wtedy jestesmy słabi i oni nas całkiem zjedza, jak natychmiast nie zrobimy katolickiego Gambitu.
  Mnie sie wydaje, że wystarczy to krzyknac głosno, a wszyscy na to pójda, bo po cichu na to czekają.
  Tylko, ze wy jestescie tchorzami, impotentami i głupkami o mentalnosci niewolników.

  I w tym sęk.
 • ostatnie.
  Nie potraficie mi sprostac, bo obnażam waszą miałkosc.
  Wiecie dlaczego?
  Nie dlatego, że jestem jakos wybitnie inteligentna, (moja siostra przerasta mnie w inteligencji), ale dlatego, że to co głoszę, jest Prawdą, a wy kłamiecie. Mam więc łatwo. Co sie dzieje, jak spotka sie Prawda z Prawdą? Kto wygra? Obie strony, bo nie ma między nimi sporu, jest Jedno. A wtedy każda ze stron przestaje byc zainteresowana takimi głupstwami jak sukces, pieniądz, władza, rywalizacja, bo znalazła Perłę na roli.

  Każdy kto pójdzie za Prawdą ( Bogiem) wygra światową wojne informacyjną. Nie będzie dziennikarza, polityka, ani filozofa, który podskoczy Prawdzie. Mało tego.

  Kto ma Prawdę, zdobędzie szacunek i miłośc wszystkich, bo zrobiła sie na to pora. Antychryst juz jest związany, Bestia sie rozpada.

  Mamy szanse na skok. Wystarczy, byscie uwierzyli. Fides.
 • @circ
  //moja rodzinka nie moze sie zdecydowac- robiłam za nich wszystko, było, że jestem nadopiekuńcza i sie rządze. Robiłam troche, reszta lezala odłogiem, bo sie nie wzieli i wściekali sie, ze nie robie. Usunelam sie, żle, bo sie usunełam i wszystko leży.//

  Chodziło mi bardziej o moje doświadczenie. Nie pouczam Cię i przepraszam za nieuwagę w mowie.
  Rodzina, która staje okoniem do prawdy i służby większej niż gary i odkurzanie to wielki krzyż. Jesteś wielka, że go dźwigasz i ogromny szacun Ci za to.

  Nie chodzi mi o to, że np. wszystkie odłamy chrześcijaństwa są sobie równe. Gdyby tak było, to bym został protestantem nie tylko w żarcie.
  KK ma prawdę i jedność z pierwszym kościołem. Uważam tylko, że nie mamy prawa mówić: "tylko my w KK będziemy zbawieni, wy tam - prawosławni, anglikanie, prezbiterianie - marsz do piekieł!."

  Podziały pomiędzy kościołami chrześcijańskimi są moim zdaniem głównie winą i wyzwaniem dla ich hierarchów.
  Bo ich podłożem są w wielu przypadkach niezgodności na poziomie dogmatów ale nie - podstaw: ewangelii, pism apostołów.
  Wiernych obowiązuje to samo przykazanie miłości, te same osiem błogosławieństw, te same nauki Chrystusa.
  Czy jeśli zbierze się dwóch albo trzech prawosławnych w imię Chrystusa to Go między nimi nie ma, a jeśli - katolicy - to jest?

  Może błądzę, ale ja nawet nie potrzebuję w swoim przeżywaniu wiary dogmatu o Trójcy Świętej! Ja się nad tym po prostu nie zastanawiam.
  Wystarczą mi słowa ewangelii: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego».
  Nie muszę (jakbym w ogóle był w stanie...) rozumieć, jak "złożony" jest Bóg, nie muszę rozszyfrowywać tajemnic wiary. To że mam Pasterza, który z asystencją Ducha Świętego przekłada nauki wiary na zrozumiały język jest pomocą, ułatwieniem (choć czy zawsze?) ale nie warunkiem koniecznym dla zbawienia.
 • @t-rex
  czy demokracja bezpośrednia zrównuje we władzy nad państwem - świętego z kombinatorem, eksperta ekonomii z ekspertem florystyki (z całym szacunkiem dla obu zawodów). Czy to taki dobry pomysł?

  Stalą nie da się oszlifować diamentu, ale próbuj - może w ten sposób zrozumiesz różnicę i wymienisz stal na brylant.
 • @t-rex
  narod sobie nie uswiadomi swoich potrzeb, on je zreszta przeczuwa.
  Narodowi trzeba złożyc uczciwa oferte pk prostu i on ja rozpozna.

  Wy nie jestescie uczciwi.

  Np. wasze metody negocjacji nie opieraja sie na Prawdzie, ale technikach;-powiedz, że przyszedłes tu z ostrzeżeniem, a jak sie nie poprawie, to wylece.

  I juz.
 • @Asadow
  Takie błędy zrobiłeś.

  //Uważam tylko, że nie mamy prawa mówić: "tylko my w KK będziemy zbawieni, wy tam - prawosławni, anglikanie, prezbiterianie - marsz do piekieł!."//

  Namysł Kościoła Katolickiego nad Prawdą dotycząca zbawienia, jest jej najbliższy, co przyznali teolodzy anglikanscy w XIX w i wtedy milion anglikanów przeszło do KK. Dodatkowo prócz nauki, KK ma do tego najlepsze narzędzia zbawienia w postaci sakramentów. Jakie mamy na to dowody nadprzyrodzone, że to prawda? Takie, że Duch św. udziela się w KK w sposób widzialny dla Jego uczestników.
  Dlaczego o tym mówimy światu głośno?
  Bo jest to nasz obowiązek nałozony na nas przez Chrystusa, jak również wynikajacy z natury sumienia i Prawdy.

  Podziały pomiędzy kościolami dotykają Prawdy, czyli właśnie podstaw.

  W protestantyzmie, jakbys doczytał jest kilka takich spraw, ktore to wyznanie osłabiają, są to sprawy doktryny i obrządku. Np. w obrządku brak celibatu i oddzielenie od papieża, czyli od jednoczacej i prowadzacej siły Ducha św. bardzo ten Kościół osłabił, do tego stopnia, że to carat był nad Kościołem, a ten mu ulegał ws. Prawdy, nie odwrotnie. Ta niesuwerennosc ws. Prawdy dotknela te cywilizacje i ją popsuła. To co teraz mamy w Polsce i na swiecie z naszym Kościołem przyszło stamtąd co rozpoznał JPII mówiąc, że świat popsuł sie od Rosji, stad tajemnice fatimskie i jej poświęcenie były tak wazne.

  W anglikanizmie podobnie, odłączenie od papieza i grzech bratobójstwa odcial ten Kosciół od Łaski, stad skostniał, poddany interesom władzy królewskiej, a po jej straceniu na ważnosci, demokratycznej roli ludu, to samo w wyznaniach ewangelickich.
  Racje ma ks. Natanek jak przytacza, że tam w kolkach biblijnych glosuje sie nad prawdami wiary.
 • @t-rex
  //To pierwszeństwo należy się Polsce - lecz niekoniecznie wszystkim dzisiejszym Polakom. Bo jest wielu wśrod nas ciemnych, niewidzących. nie można im tego dawać na tacy. Muszą dojrzeć. //

  Wszystkim Polakom w tym kraju nalezy sie wolnosc i szacunek.
  I tego umysł lewaka nie moze pojąc.

  Należy tez Polaków o tym co im sie należy poinformowac, ze władza chce im zwrócic przyrodzone i dane od Boga prawa.
  I oni taka władze pokochaja i pójda za nią wszyscy razem, nawet ateisci.

  Ta mała grupka złych ma siłę i dlatego narzuca nam swoje bełkoty i ucisk. Sęk w tym, jak ich przekonac. Moim zdaniem głosno wypowiadac Prawde.
  Gdyby ŁŁ poszedł do Polsatu z Prawda, nie wpuscili by go tam.
  Pytanie, czy on w ogóle wie co to Prawda.

  Nie wiem po co ty chcesz mnie szlifowac. Jesli oszlifuje sie prawde, wyjdzie z niej nudne kazanie, bez ognia. W sferze kultury tez nałozono nam kaganiec i powiedziano co poprawne, a co nie. Nie musimy sie na to godzic.
 • @circ":Wszystko popsute"
  Nie rozpaczaj bo to się udziela.. dzieciom też.
  Dzieci mają teraz ciężko bo kłamstwo leje się strumieniami.. ech.. wodospadami... i chwieja się ale moim zdaniem co ich nie zabije to wzmocni.. jak się sparzą to będą wiedzieć. Życia się za nich nie przeżyje.. muszą sami dochodzić do prawdy.
  Modlitwa i praca.
  Jak chodzą do tej zołzy na grila to zrób u siebie ognisko.. ogniska są lepsze bo gromadzą wokół rodzinę i każdy z własnym patykiem z kiełbaską.. wolę ognisko.. kartofelki można upiec w popiele.. wysmarować komuś wąsy na czarno.. nie lubię grila.. sztuczny jest, udaje coś czym nie jest ..jak tapeta drewnopodobna.
 • @konserwatystka
  Też lubie ogniska bardziej, z dziecinstwem misie kojarzą, polami, krowami, zabami, suchym ciepłym wieczorem, dużą rodziną, babcią, dziadkiem, kuzynostwem i ciociami. Spokojem malego miasteczka, dobrocią ludzi, duchem przyrody.

  Pacyfik dzis z Grecji przyjeżdza, juz jest w Polsce. Moje dziecko kochane, zdolne i piękne;-))))
 • @t-rex
  Ciekawe, czemu ty misie tak podlizujesz, a jeszcze sie nie nawróciłeś z Matki Kurki.

  Masz dużo akcji Nowego Ekranu?
 • @t-rex
  coś szybko sie nawróciłeś, mimo, że jeszcze wiary nie masz.
  I nie kadź mi, jak Bolkowi.

  To nie moja zasługa, co przydane, moze byc zabrane.
 • @circ
  Om Dżajadewo Siddhi Hum!
  Błogosławieni, nietykalni na ziemi, Święci Wojownicy.
  Podążam Waszymi śladami, by osiągnąć Waszą Doskonałość.
  Życie - ścieżką doskonałości wszystkich istot jest.
  Życie - najwspanialszą okazją, by dołączyć do Waszego Grona.
  Życie - ścieżką Zwycięskich Wojowników!

  O ty, cierpienie, iluzjo ciemnych!
  O ty, rozpaczy, iluzjo ciemnych!
  O ty, zwątpienie, iluzjo ciemnych!
  Gdzież znikacie, gdy Wojownik podąża Ścieżką?
  Gdzie miejsce dla was, gdy na niebie świeci Słońce Wojownika?

  Chwała wam, oddający swe życie Ścieżce Jasnych!
  Wy, którzy jesteście odważni!
  Wy, którzy obmywacie swe serca w łzach,
  Swe serca w łzach, łzach, diamentowych łzach Radości Maitreji!
  Wy, którzy mieczem światła rozpraszacie mroki!
  Wy zwyciężycie!
  Wy zostawicie ślady na pustyni,
  Ślady, których nie rozwieją wiatry,
  Ślady, które umacniają Ścieżkę,
  Ślady, które wskazują kierunek poszukującym,
  Ślady zwycięskiego Serca!

  HUM!!
 • @Wintergreen
  Bardzo szanuję twoją chwilową fascynację Bractwem Złotej Szaty.

  "Prawda o tym, że wszystkie tak z pozoru różnorodne i odmienne religie są w swej istocie jedną i tą samą religią objawianą światu przez błogosławionego Nauczyciela Świata za pośrednictwem posyłanych światu Proroków, to owa wąska i ciasna brama przez którą przechodzili nieliczni wybrańcy jako przez wrota Pierwszego Wtajemniczenia Duchowego.Wiedza ta towarzyszyła pokoleniom wyznawców wszystkich wiar jako pewne poczucie, iż istnieje tylko jedna i jedyna prawdziwa religia. Jest to Boża religia miłującej Mądrości."

  Też to mówię, za chrześcijaństwem.
 • @circ
  //"Prawda o tym..." //

  pięknie powiedziane
 • @Asadow
  Tak, ale trzeba nam pamiętac, że Bóg Ojciec przysłał ludziom Syna, a On założył Kościól Boga w Trójcy, który jest miłującą Prawdą. To oczywiscie nie zmienia naszego stosunku do Braci w Złotych Płaszczach poza tym, że ich o tym informujemy.

  Jak oni sie do tego odniosą, to ich wola.
 • @circ
  http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=852
 • @Wintergreen
  "Załóżmy teraz, że osoba na siedzeniu obok mówi: „Słuchaj, to tylko film. Nie jest rzeczywisty. To się nie dzieje naprawdę. To tylko projekcja.” Wtedy także my możemy zrozumieć, że to, co widzimy, jest tylko filmem, nierzeczywistym i niemającym własnej esencji."

  Iz 42:16 ,,Sprawię, że niewidomi pójdą po nieznanej drodze, powiodę ich ścieżkami, których nie znają, ciemności zmienię przed nimi w światło, a wyboiste miejsca w równinę. Oto są rzeczy, których dokonam i nie zaniecham”.
 • @nikander
  " @Circ

  Odsłuchałem i przecierałem oczy ze zdumienia. Jak można być takim bydlęciem, takim zwyrodnialcem. Wmawiać ludziom, że tragedia na Haiti była boską karą (zemstą) za przyjęcie religii Woodu jest poniżej jakiegokolwiek człowieczeństwa. Tak może postępować tylko bydle."

  No wlasnie, to patologiczne. Szkoda, ze autor miesza Boga tam gdzie odpowiedzialni sa psychopaci.

  Informacje o naturalnych" katastrofach:

  Google: NWO, Tesla , HAARP i EISCAT trzesienia ziemi.

  W j. angielskim jest nawet dokument ONZ na temat niszczacej technologii HAARP.

  Mozna ta technologia wywolac trzesienia, tsunami... jest stosowana przez USA.

  Wlasnie cos takiego stalo sie na Haiti. Wojsko USA "przypadkowo" wlasnie cwiczylo na poludniowo-wschodnim wybrzezu na okolicznosc trzesienia ziemi na Haiti i dlatego mogli od razu "pomoc" i "pomagaja" do teraz.

  Najpierw powoduja katastrofy, a potem przez swych "natchnionych" glosza propagande kary (zemsty) Boga.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej